ما را حمایت کنید
 
امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۲۳:۲۴
عکس شماره 1
۱۳۹۵/۰۲/۱۴
شاهسواران

وقتی شما عطر یا ادکلن مورد علاقه خود را پیدا می کنید، آنقدر جذب رایحه ی آن می شوید که مایل هستید تمام وقت از آن استفاده کنید، اما برای استفاده از بهترین عطرها نیز همانند پوشیدن کفش پاشنه بلند و آرایش کردن صورت محدودیت وجود دارد.

اشتباهات استفاده از عطر و ادکلن

 

هنگامی که شما عطر مورد علاقه خود را پیدا می کنید، انقدر جذب رایحه ی آن می شوید که مایل هستید تمام وقت از آن استفاده کنید، اما برای استفاده از بهترین عطرها نیز همانند پوشیدن کفش پاشنه بلند و آرایش کردن صورت محدودیت وجود دارد. زیرا در غیر این صورت شما و اطرافیانتان در یک فضای محصور شده از بوی عطر و ادکلن قرار گرفته و نمی توانید از آن فرار کنید.

 

آیا استفاده از عطر در فضاهای بسته بد است؟

بعضی افراد نسبت به مواد معطر حساسیت دارند و این اصلا عادلانه نیست که در مکان های عمومی مانند هواپیما، مترو و … از عطر و ادکلن استفاده کنیم.
هر چند محققان هنوز دلیل قطعی حساسیت این دسته از افراد را پیدا نکرده اند، اما برخی معتقدند حساسیت بالای گیرنده های شیمیایی در بینی این افراد باعث چنین مشکلی می شود و سبب می گردد که بدن آنها به ضعیف ترین بوها، چه طبیعی و چه مصنوعی واکنش نشان دهند.

مبادا فکر کنید که این مشکل تنها به نوع رایحه ی عطرها ختم می شود، بلکه قرار گرفتن در معرض بوی مواد معطر می تواند برای افراد دچار حساسیت خطرناک هم باشد.
علائمی مانند سردرد، آبریزش چشم، عطسه ، سرگیجه، حملات آسم و سختی تنفس از علائم هشدار دهنده محسوب می شوند و البته  در مورد عطرهای خاص ممکن است به بروز مشکلات شدیدتری نیز منجر شود.

 

عطر,ادکلن,اشتباهات استفاده از عطر و ادکلن

اشتباهات استفاده از عطر و ادکلن

 

چگونه می توان از تأثیرات منفی عطر در امان ماند؟

افرادی هستند که به دلیل قرار گرفتن در معرض عطرهای خاص (عطرهای سنگین) در بیمارستان بستری شده اند.
بهترین راه برای استفاده از عطر و ادکلن این است که دو بار عطر را در هوا اسپری کرده و سپس در میان آن راه بروید. این طور مطمئن می شوید که از عطر بیش از حد استفاده نکرده اید.
نکته ی دیگر این که نباید در طول روز این کار را تکرار کنید و همان یک مرتبه کافی است.
راه دیگر این است که برای داشتن احساس بهتر، از دئودرانت ها و مواد معطر شوینده بدن استفاده کنید تا مجبور به استفاده ی زیاد از ادکلن و عطر نباشید.

در صورت داشتن حساسیت چه اقداماتی باید انجام دهید؟

سعی کنید در صورت داشتن حساسیت، خود را از مواد معطر دور نگه دارید و در صورت لزوم از همکاران، دوستان و اعضای خانواده تان بخواهید که استفاده ی خود را از مواد معطر به حداقل برسانند.
اگر خود شما نیز در محل کارتان عادت دارید از اسپری های خوشبوکننده ی هوا استفاده کنید، بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید که شاید فردی دچار حساسیت باشد، ولی نتواند این موضوع را بگوید. پس این کار را نکنید.