ما را حمایت کنید
 
امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ساعت ۱۵:۳۸
عکس شماره 1
۱۳۹۴/۱۱/۰۷
admin

هفته گذشته موسسه مدیریت رمزعبور Splash Data لیست سالیانه محبوبترین پسوردهای ۲۰۱۵ را منتشر کرد

محبوبترین پسوردهای سال ۲۰۱۵

این شرکت با بررسی بیش از ۲ میلیون رمزعبور که در سال ۲۰۱۵ لو رفته‌اند، به تجزیه و تحلیل معمول‌ترین رمزهای عبوری پرداخت که کمتر از همه امن بوده و به سادگی لو رفته‌اند.

اغلب رمزهای عبور موجود در لیست SplashData مربوط به کاربرانی از آمریکای شمالی و اروپای غربی بوده‌اند. جای تعجب نیست که صدر این لیست در اختیار دو عبارت «۱۲۳۴۵۶» و «password» قرار دارند. البته در این میان عباراتی چون Monkey و dragon و princess نیز جزو ۲۵ عبارت برتر جدول هستند.

توجه: برای امنیت بیشتر زندگی دیجیتال و رمزهای عبورتان حداقل کاری که باید بکنید، این است که رمزعبور اکانتهایتان را از لیست Splash Data انتخاب نکنید.

این شرکت پیشنهاد می‌کند که همیشه از رمزعبوری استفاده کنید که حداقل ۸ حرف یا بیشتر باشد و از انواع گوناگون کاراکتر (همچون اعداد، حروف کوچک و بزرگ و سمبلها) تشکیل شده باشد. همچنین بهتر است برای سایتهای مختلف از نام کاربری و رمزعبورهای متفاوت و گوناگون بهره ببرید. علاوه بر این بهترین راه محافظت از پسوردها و به خاطر سپردن رمزعبورهای طولانی و امن، استفاده از برنامه های مدیریت رمزهای عبور است تا هم رمزهای عبورتان را در خود ذخیره کنند و هم اینکه از قابلیت تولید رمز آنها برای ساختن پسوردهای رندوم و مشکل است. اینگونه دیگر حدس رمزعبور شما کار چندان آسانی نخواهد بود.

لیست کامل بدترین رمزعبورهای لو رفته ۲۰۱۵ را در سایت SplashData مشاهده خواهید کرد. ۲۵ صدر نشین این لیست هم به این قرار هستند:

۱٫ ۱۲۳۴۵۶
۲٫ password
۳٫ ۱۲۳۴۵۶۷۸
۴٫ qwerty
۵٫ ۱۲۳۴۵
۶٫ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
۷٫ football
۸٫ ۱۲۳۴
۹٫ ۱۲۳۴۵۶۷
۱۰٫ baseball
۱۱٫ welcome
۱۲٫ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
۱۳٫ abc123
۱۴٫ ۱۱۱۱۱۱
۱۵٫ ۱qaz2wsx
۱۶٫ dragon
۱۷٫ master
۱۸٫ monkey
۱۹٫ letmein
۲۰٫ login
۲۱٫ princess
۲۲٫ qwertyuiop
۲۳٫ solo
۲۴٫ passw0rd
۲۵٫ starwars

البته در نهایت نباید از خاطر برد که این لیست مربوط به فرهنگ و زبان انگلیسی است و برای کاربران فارسی زبان هم باید به فکر لیست جداگانه‌ای بود.