ما را حمایت کنید
 
امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۲۳:۱۱
عکس شماره 1
۱۳۹۵/۰۱/۱۳
شاهسواران

در گزارش رادنیوز آمده: بعضی از رسانه ها طی دیروز و امروز خبر داده اند که همزمان ۵ شکایت علیه استقلال در فیفا مطرح شده و با وجود تذکر و درخواست فیفا برای پیگیری این پرونده ها، باشگاه استقلال موضوع را جدی نگرفته و حالا احتمال دارد موضوع کسر امتیاز از استقلال و محروم کردن این باشگاه از فعالیت های نقل و انتقالاتی مطرح شود.

کسر ۳ تا ۶ امتیاز از استقلال کاملا جدی است

کسر امتیاز استقلال,استقلال,کسر امتیاز

کسر امتیاز از باشگاه استقلال

به دنبال انتشار این خبر اگرچه علی نظری جویباری هشدار داد آبروریزی بزرگی در راه است اما برخی مسوولان استقلال موضوع را جدی نگرفتند و گفتند فیفا قبل از کسر امتیاز یک مهلت نهایی تعیین می کند که ما در همین مهلت بخشی از طلب خارجی ها را می پردازیم و مشکل را با پول حل می کنیم و رضایت می گیریم اما یک کارگزار رسمی فیفا به رادنیوز گفت: ماجرا به این سادگی هم که باشگاه استقلال فکر می کند حل نمی شود. استقلال الان دچار تعدد شکایت شده و چون تعداد شکایت بازیکنان بابت بدحسابی باشگاه بالا رفته، فیفا از استقلال امتیاز کسر می کند. قبلا یک بار این بلا سر استیل آذین آمد و اصلا به این باشگاه برای گرفتن رضایت طلبکارانش فرصت داده نشد چراکه شاکیان بیش از یکی دو نفر بودند. فیفا بیش از ۱۰ امتیاز از استیل آذین کم کرد و حالا هم احتمال دارد بین ۳ تا ۱۰ امتیاز از استقلال کم شود.

این شخص مدعی شد تنها راه برای باشگاه استقلال این است که سریع یک و کیل مجرب به مقر فیفا بفرستد و خواهان اطلاع از مرحله ای که پرونده در آن قرار دارد شود و بلافاصله مبلغ مورد نظر را برای تسویه حساب با این بازیکنان به حساب فیفا واریز کند. استقلال فرصت رایزنی و چانه زنی را ندارد.

باشگاه استقلال درپی پایان مهلت پرداخت مطالبات رودریگو توزی بازیکن اسبق برزیلی – ایتالیایی خود به کسر ۳ امتیاز سوی فیفا محکوم شد.

رودریگو توزی که از باشگاه استقلال مبلغ ۳۷۰ هزار دلار طلبکار بود برای دریافت مطالبات خود به فیفا شکایت کرد و فیفا در تاریخ ۲۹ اسفند مهلت ۱۰ روزه ای برای پرداخت مطالبات رودریگو توزی معین کرد که باشگاه استقلال با توجه به تعطیلات نوروز و بسته بودن بانک ها موفق به حواله پول به خارج از کشور نشد و کمیته انضباطی فیفا در مرحله اول این باشگاه را محکوم شناخت.

پس از این تاریخ باشگاه استقلال ۱۰ روز دیگر فرصت دارد تا نسبت به پرداخت طلب رودریگو توزی اقدام کند در غیر این صورت ۳ امتیاز دیگر از این تیم و جمعا ۶ امتیاز از آبی پوشان کسر خواهد شد.

با این حساب و صدور رای کسر امتیاز فیفا تیم در صورت کسب برتری تیم پرسپولیس در مسابقه یکشنبه مقابل سیاه جامگان در صورت لغزش استقلال و کسب نتیجه تساوی یا شکست صدر جدول را با رده سوم عوض خواهد کرد.