ما را حمایت کنید
 
امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ساعت ۲۳:۳۵
عکس شماره 1
۱۳۹۵/۰۳/۰۸
شاهسواران

داوود رشیدی بازیگر سرشناس و پیشکسوت که سال هاست در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون می درخشد مدتی است که خبر هایی حاکی از مبتلا شدن ایشان به بیماری آلزایمر به گوش می رسد.

داوود رشیدی به بیماری آلزایمر مبتلا شده است

 

کانال اینترنتی “تی.وی پلاس” در ایران که اخبار هنرمندان را پوشش می‌دهد، از ابتلای داوود رشیدی، بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر ایران به بیماری آلزایمر خبر داده است.
این وب سایت می‌گوید که این هنرمند ۸۲ ساله این روزها به سختی کسی را به یاد می‌آورد یا اصلا به یاد نمی‌آورد.
احترام برومند، همسر آقای رشیدی نیز در گفتگو با تی.وی پلاس گفته که وی بعد از مرخص شدن از بیمارستان در منزل است اما «کسالتش برطرف نشده حالش بهتر و بدتر می‌شود».
لیلی رشیدی نیز درباره‌ی وضعیت پدرش می‌گوید «حال او خوب است و دیگر در بیمارستان نیست اما به خاطر کهولت سن، خیلی هم خوب نیست».
داوود رشیدی فعالیت حرفه‌ای خود را در سال‌های میانی دهه‌ی ۱۳۴۰ و با پایه‌گذاری گروه تئاتر “امروز” آغاز کرد. گروهی که بازیگرانی چون پرویز فنی‌زاده، داریوش فرهنگ، مهدی هاشمی، سیاوش طهمورث، مرضیه برومند و سوسن تسلیمی عضویت داشتند.
رشیدی در سال ۱۳۵۰ با فیلم سینمایی “فرار از تله” به کارگردانی جلال مقدم وارد عرصه‌ی سینما شد. او در ۴۰ اثر سینمایی و ده‌ها کار تلویزیونی نقش‌آفرینی کرد که سریال‌های تلویزیونی “هزاردستان”، “گل پامچال”، و “مختارنامه” و فیلم‌های سینمایی “کندو”، “کمال‌الملک” و “گل‌های داوودی” از جمله معروف‌ترین آن‌ها هستند.