ما را حمایت کنید
 
امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۲۳:۳۵
عکس شماره 1
۱۳۹۵/۰۱/۰۶
شاهسواران

هرساله جشنواره های عجیب بسیاری به مناسبت های خاص در نقاط مختلف جهان برگزار می‌گردد که برخی از آنها ریشه در آئین سنتی و تاریخی آن کشور داشته و آغاز آن به سال‌ها قبل باز می‌گردد و بعضی دیگر در سال‌های اخیر و بیشتر برای جذب توریست در منطقه‌ ویژه گردشگردی انجام می‌شود.

جشنواره های عجیب دنیا

بعضی از این جشنواره‌ها برای تفریح و شادی است و آرامش روحی و جسمی را برای افراد به همراه دارد اما برخی دیگر هیجان‌های کاذب و پرخطر است که باعث مصدومیت و یا حتی مرگ شرکت کنندگان می‌شود. ۱۰ جشنواره جالب و عجیبی که در سراسر دنیا برگزار می‌شود را در زیر مشاهده می‌کنید:


جشنواره فانوس (lantern festival) – تایلند

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره فانوس

جشن فانوس، در تایلند با دو شیوه برگزار می‌شود. در برخی از شهرها مردم فانوس‌هایی را به آب می‌اندازند تا برای آنها خوبی و خوش شانسی را به همراه بیاورد. در شهر چیانگ مای اما مردم این جشن را به گونه دیگری برگزار می‌کنند. آنها فانوس‌های خود را به هوا می‌فرستند. این جشن در این شهر «یی پنگ» نام دارد. جشن یی پنگ در پایان ماه کاملِ دوازدهمین ماه در تقویم سال قمری تایلندی (ماه دوم تقویم لانا) برگزار می‌شود. در این جشن مردم خانه‌ها و کل شهر را تزئین می کنند و در خیابان‌ها برنامه‌های تفریحی و رژه گروه‌های هنری انجام می‌شود. در جشن فانوس افراد حق ندارند هر جا که دلشان خواست، فانوس را در هوا رها کنند و باید ساعت ۶ عصر و در محل مشخص به هوا فرستاده شوند. همچنین باید آرزوهای خود
 را قبل از به هوا فرستادن فانوس روی آن بنویسند.


جشنواره پرواز بالن (International Balloon Fiesta) – آمریکا

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره بالن ها

شهر البوکرکی در ایالت نیومکزیکو، در اوایل ماه اکتبر هر سال میزبان یک رویداد جالب به نام جشنواره بالون فیستا است. در این برنامه بیش از ۵۰۰ بالن که با رنگ‌ها و اشکال مختلف آماده شده‌اند، به پرواز در می‌آیند. این رویداد بزرگترین جشنواره بالون هوای گرم در جهان است. جالب است بدانید این جشنواره از سال ۱۹۷۲ و به مناسب ۵۰ سالگی رادیویی محلی آغاز به کار کرد.


 

جشنواره آب‌پاشی (Songkran) – تایلند

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره آب‌پاشی

بزرگترین مبارزه با تفنگ آب‌پاش، در روزهای ۱۳ تا ۱۵ آوریل هر سال در شهرهای مختلف کشور تایلند برگزار می‌شود. آب پاشیدن روی مردم تنها محدود به تفنگ‌های آب‌پاش نمی‌شود زیرا مردم با سطل و یا حتی فیل، سعی در خیس کردن دیگران در این روز می‌کنند.


جشنواره پرتاب ماهی (Tuna Toss) – استرالیا

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره پرتاب ماهی

برای معروف شدن صنعت تن ماهی در یکی از شهرهای بندری استرالیا به نام توناراما، در کنار برنامه‌های تفریحی و بازارهای محلی، از سال ۱۹۷۹ جشنواره پرتاب ماهی (بازی شیر یا خط ماهی تن) برگزار شد. این جشنواره که هر سال و در روزهای تعطیل ماه ژانویه در این کشور برگزار می‌شود، امروز به یک مسابقه جهانی پرتاب ماهی تن تبدیل شده و قهرمانان مطرح دنیا در این رقابت شرکت می‌کنند.


جشنواره چراغ‌ها (light festival) – فرانسه

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره چراغ‌ها

جشنواره چراغ (جشن برادران لومیر) هرساله در دسامبر در شهر لیون فرانسه برگزار می‌شود. در این سنت منحصر به فرد بر تمام دیوارهای مهم شهر و حتی خانه‌ها، با لامپ‌های رنگی اشکال زیبایی ساخته می‌شود که شب هنگام به آثاری بسیار دیدنی مبدل می‌شود. دو نقطه اصلی این برنامه معمولا کلیسای فورویره و محله دس‌تراکس است. ریشه‌های تاریخ این جشنواره به سال ۱۶۴۳ بر‌می‌گردد، زمانیکه مردم این شهر دچار بیماری طاعون شدند و پس از برطرف شدن این بیماری، هرسال با شمع، مقابل کلیسای شهر و برای احترام به حضرت مریم، مادر حضرت مسیح (ع) حاضر می‌شدند.


جشنواره پرتاب گوجه (La Tomatina) – اسپانیا

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره پرتاب گوجه

در آخرین چهارشنبه ماه آگوست هر سال، مراسمی پرتاب گوجه در شهر والنسیا اسپانیا برگزار می‌شود که هرچند امروز به سرگرمی و تفریحی بزرگ تبدیل شده اما در ۲۹ اوت سال ۱۹۴۵ عده‌ای از مردم شهر در مبارزه‌ای خیابانی از گوجه استفاده کردند.


 

جشنواره گل و لای (Boryeong Mud) – کره‌جنوبی

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره گل و لای

شهر بوریونگ کره‌جنوبی در هفته دوم ماه جولای میزبان جشنواره‌ای است که مردم در منطقه ساحلی دائه‌چئون دور هم جمع شده و در گل و لای غنی شده از سوی یک شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی، به تفریح می‌پردازند. این جشنواره از سال ۱۹۹۸ تا به امروز بازدید کنندگان بسیاری را به این کشور آسیایی شرقی کشیده است.


 

جشنواره پرش از روی کودک (El Colacho) – پرو

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره پرش از روی کودک

یک جشنواره آئینی هر ساله در اوایل ماه ژوئن در کشور پرو برگزار می‌شود که قدمت آن به سال ۱۶۲۰ میلادی باز می‌گردد. در این مراسم سنتی و کاتولیک کورپس کریستی، افراد معتقد هستند پریدن از روی نوزادان موجب سلب گناهان و بیماری و دور شدن شیطان از جسم آنها می‌شود، به همین خاطر چند کودک زیر ۱۲ ماه را روی تشک قرار داده، تشک‌هایی که بصورت صف پشت سر هم قرار می‌گیرند و افراد با لباس‌های زرد رنگ مخصوص از روی آنها می‌پرند.


 

 

 

جشنواره شب تربچه (Night of the Radishes) – مکزیک

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره شب تربچه

از سال ۱۸۷۹ رقابتی رسمی در شهرستان اوآخاکا مکزیک آغاز شد که مردم با تربچه اشکال خاصی را می‌ساختند و آن را در بازارهای محلی عرضه می‌کردند. این مسابقه در روز ۲۳ دسامبر هر سال برگزار می‌شود و به برنده‌های آن جوایز نفیسی اهدا می‌شود؛ اتفاقی که باعث افزایش سفر توریست‌ها به این شهر و رونق اقتصادی آن شده است.


جشنواره پذیرایی از میمون (The Monkey Buffet) – تایلند

جشنواره ها,جشنواره های عجیب دنیا,جشن,جشنواره های عجیب

جشنواره پذیرایی از میمون

شهر لوپبوری تایلند در ۲۵ نوامبر هر سال میزبان یک جشنواره عجیب است. در سال ۱۹۸۹ با حمایت سازمان گردشگری این کشور آسیایی، شرایط ویژه‌ای برای تغذیه میمون‌ها فراهم شد. بر این اساس، هر سال در کنار معبد «Prang Sam Yot» بیش از ۴ هزار کیلو میوه برای تغذیه میمون‌ها در محل‌هایی خاص تعبیه می‌شود تا آنها به آرامی مشغول خوردن شوند. اتفاقی که طبق نظر مردم محلی، باعث جذب گردش بیشتر به این شهر شده است.