ما را حمایت کنید
 
امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ساعت ۲۳:۱۰
عکس شماره 1
۱۳۹۶/۰۲/۱۹
شاهسواران

یکی از شاخصه های مهم در انتخاب شهر جدید، هزینه های زندگی در آن شهر است. در این مطلب برای شما تعدادی از  کم هزینه ترین کشورهای جهان برای زندگی را قرار داده ایم.

 

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان

 

 

معرفی ۱۰ کشور از کم هزینه ترین کشورهای جهان

زندگی کم هزینه و راحت جزء آرزوهای هر انسانی است. اگر به دنبال کشوری کم هزینه از لحاظ هزینه های زندگی هستید، می توانید از میان ۱۰ کشور ارزان جهان که در فهرست زیر به آن اشاره شده، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

ارزانترین کشورهای جهان از لحاظ هزینه های زندگی

حتما برای همه ما پیش آمده که یک روز خسته کننده داشته باشیم و کمی از زندگی در شهری که در آن زندگی می کنیم دلزده شویم. با خود بگوییم که ای کاش روزگار به ما کمی آسان تر می گرفت، ای کاش کمی هزینه ها ارزانتر بود و می توانستیم ساعات بیشتری از زندگی را شاد باشیم.
زمان کوتاهی سفر، حال و هوایمان را تغییر می دهد. دل را به دریا زده و اگر پول کافی داشته باشیم به سفری به یاد ماندنی می رویم. اما پس از بازگشت دوباره درگیر روزمرگی هایمان شده و از فشارهای گوناگون جامعه رنج می بریم.
مطمئنا اگر ساکن شهرهایی مثل نیویورک، پاریس یا سوئیس و از این دست مکان ها باشید مخارج زندگی بالاتر است اما آیا جایی هم وجود دارد که همه چیز کمی در آنجا ارزان تر باشد؟
ما می خواهیم در این مطلب کشورهایی را به شما معرفی کنیم که زندگی در آن ها به نسبت دیگر مناطق دنیا ارزان تر است و می توانید با سرمایه ی معمولی خود در این کشورها زندگی ارزان تری را تجربه کنید.
این ارزانی ها در بسیاری از این سرزمین ها بی دلیل نیست و ساکنان برخی از آن ها با مشکلاتی چون کمبود امنیت یا امکانات دست و پنجه نرم می کنند، قصد ما تنها معرفی این مناطق، افزایش اطلاعات عمومی است. نکته ی آخر این که کشورها را از گران به ارزان مرتب کرده ایم تا نهایتا به ارزان ترین کشور برای زندگی برسیم.
با ما همراه شوید تا با هم با کشورهایی که زندگی در ان ها ارزان است آشنا شویم.

 

۱٫مکزیک

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

کشور مکزیک یکی از جنوبی ترین کشورهای آمریکای شمالی است. اما تا به حال به عنوان کشوری ارزان برای زندگی به آن فکر نکرده ایم. عموما مکزیک را با استعمال مواد مخدر، استفاده از اسلحه یا مقصدی جالب برای ماه عسل می شناسیم اما جدا از این مسائل، مکزیک دارای مردمانی با آداب و رسوم و عقاید جالبی است و می تواند مکان خوبی برای سفر باشد.
اما به دلیل کمبودن امنیت در آن و نوع زندگی خاص اهالیش کمتر کسی به فکر زندگی در مکزیک می افتد. اما باید بدانید که این کشور به نسبت دیگر مکان های آمریکا بسیار ارزان است برای مثال شما می توانید با پرداخت ​​۴۸۰ دلار ( حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان) در ماه یک آپارتمان ۳ خوابه در نزدیکی مرکز شهر اجاره کنید.
زندگی در مکزیک تقریبا ۶۰ درصد از زندگی در ایالت متحده ارزان تر است و حمل و نقل نیز هزینه ی پایینی دارد و شما با کمتر از ۴۰ سنت ( کمتر از یک دلار و حدود ۲ هزار تومان) می توانید به این سو و آن سوی مکزیک بروید. اگر بخواهید از لحاظ قدرت خرید هم این منطقه را بررسی کنید قدرت خرید مردم متوسط است و آن ها نه فقیرند و نه ثروتمند. شما با گرفتن یک دستمزد معمولی می توانید به راحتی در مکزیک گذران عمر کنید.

 

۲٫تونس

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

با کمی بررسی متوجه خواهید شد که تونس مانند نگینی درخشان در آفریقاست. خیلی ها عقیده دارند که تونس آب و هوای خوبی برای زندگی ندارد و بیابان هایش، زیستن در آن را دشوار می کند. حتی می گویند حدود ۱۰ میلیون خانه در تونس وجود دارد اما با این حال به دلیل شرایط طبیعی خاصش علاقمندان خاص خود را دارد.
نام تونس از زمانی روی زبان ها افتاد که از آن در فیلم جنگ ستارگان استفاده کردند و خانه های معمولی مردم را به مانند حانه های ماورا الطبیعه نشان دادند. با همه ی این تفاصیل زندگی در تونس هزینه ی چندانی ندارد مثلا اجاره ی یک خانه ی خوب و یکخوابه در مرکز شهر ماهانه حدودا ۱۶۰ دلار (۶۴۰ هزار تومان) هزینه در بر دارد.
حدودا از سال ۲۰۱۱ میلادی تونس با تنش های سیاسی رو به رو شده و همین موضوع نیز از محبوبیت آن باز هم کم کرده است. تا به حال چند گردشگر خارجی در تونس با حمله های تروریستی و بمب گذاری ها کشته شده اند بنابراین اگر این کشور را برای سفر و زندگی انتخاب می کنید حسابی وضعیت امنیت را در نظر داشته باشید.

 

۳٫جمهوری مولداوی

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

افراد کمی به سرعت می توانند موقعیت مولداوی را روی نقشه نشان دهند زیرا این کشور بر خلاف اکثر سرزمین های اروپایی شهرت خاصی ندارد. مولداری با اوکراین و رومانی همسایه است و به نسبت دیگر کشورهای این قاره هزینه ی زندگی در آن بسیار پایین می باشد.
این کشور با روسیه همیشه در جنگ و جدال بوده و به همین دلیل امنیت در آن وضعیت خوبی ندارد و از نظر اقتصادی هم فقیرترین کشور اروپایی می باشد. باید در نظر داشته باشید که در مولداوی زمستان هم به شدت سرد است و همین دلیل برای عدم علاقه ی مردم به زندگی در آن می باشد.
اما آمارها نشان می دهند که زندگی در این کشور به نسبت ایالات متحده ۶۲ درصد ارزان تر است و بیشتر مردم آن با تهیه ی انواع نوشیدنی امرار معاش می کنند و سطح رفاه آن ها در وضعیت خوبی به سر نمی برد.

 

۴٫نپال

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

نپال کشوری کوهستانی است که بلندترین قله ی دنیا یعنی اورست در آن قرار دارد به همین دلیل بسیاری از مناطق این سرزمین آب و هوای سرد و یخ زده دارند اما با این حال باز هم دیدنی و جالب است زیرا معابد کهن و روستاهای کوهستانی زیادی دارد که می تواند برای بازدید اماکنی بکر باشند.
شاید به طور کلی که به نپال نگاه کنید به نظر آید که هزینه ی زندگی در آن از مکزیک گران تر است اما به این دلیل نپال در رتبه ی هفتم قرار گرفته که برخی از شهرستان های آن از همه ی شهرهای مکزیک ارزان تر هستند. حتی کاتماندو که بزرگترین شهر و پایتخت این سرزمین می باشد از بسیاری از شهرهای مکزیک ارزان تر است.
در سال ۲۰۱۵ میلادی زلزله ی هولناکی در نپال رخ داد که طی آن ۱۰۰۰۰ نفر جان باختند و همین موضوع ضربه ی شدیدی به این کشور وارد کرد و علاقه ی مهاجران را نیز برای زندگی در این سرزمین کم نمود. خسارات این زلزله تا اندازه ای بود که هنوز هم بازسازی ها و جبران خسارات ادامه دارد.

 

۵٫سوریه

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

شاید این روزها سوریه را تنها به دلیل جنگ ها و درگیری هایی که در آن وجود دارد بشناسید اما این موضوع چیزی از ارزان بودن سوریه برای زندگی کم نمی کند. سوریه در گذشته از زیباترین مناطق دنیا بود که امروزه با خاک و خون در آمیخته است.
زندگی در سوریه حدود ۶۳ درصد از ایالات متحده ی آمریکا ارزان تر می باشد. مطمئنا ارزانی در سوریه به دلیل جنگ و ناامنی و عدم رفاه است زیرا همانطور که می دانید این سرزمین از سال ۲۰۱۱ میلادی درگیر جنگ داخلی شده و برای زندگی جای مناسبی نیست. در سال ۲۰۱۱ حدود ۲۵۰۰۰۰ نفر در سوریه کشته شدند و بیش از ۴ میلیون بی خانمان گشتند.
در سوریه حدود ۱۰۰ گروه شورشی وجود دارد و از این بابت برای زندگی جای امنی به نظر نمی رسد. متاسفانه سوریه این روزها نه تنها در حال پیشرفت نیست بلکه با سرعت زیادی رو به عقب می رود و سال ها طول خواهد کشید که حتی پس از جنگ به دوران اوج خود بازگردد.

 

۶٫آذربایجان

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

شاید انتظار نداشتید که کشوری که هم از نظر منابع نفتی و هم صنعت گردشگری وضعیت خوبی دارد در این لیست قرار داشته باشد اما این موضوع حقیقت دارد و زندگی در آذربایجان هم ارزان است.
زندگی در شهرهای اصلی این کشور مثل باکو نسبتا گران تر است و به نوعی مانند لندن در انگلستان می باشد اما بسیاری از شهرستان های آن هزینه های مناسبی برای زندگی دارند و هنوز هم مردمانش از راه دام داری و کشاورزی گذران زندگی می کنند.
یک دستمزد معمولی در شهرهای نسبتا متوسط آذربایجان حدودا ​​۲۶۰ دلار (۹۹۰ هزار تومان) است و اجاره ی آپارتمان معمولی هم حدود ۱۵۰ دلار (حدود ۶۰۰ هزار تومان) برای شما هزینه در بر خواهد داشت. اگر این کشور را برای زندگی انتخاب کردید بدانید که دارای آتشفشان های زیادی است و برای افرادی که فوبیای آتشفشان دارند مناسب نیست.

 

۷٫گرجستان

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

در سال های گذشته این کشور کاملا تحت نظر روسیه بود و هم اکنون هم روابط خوبی با این کشور ندارد و روسیه قصد تسلط دوباره به این سرزمین را دارد.
اما علاوه بر این که گرجستان از نظر زندگی در آن جزء کشورهای ارزان است، مناطق بکر و زیبایی را هم دارد که می تواند برای گذران عمر و لذت بردن از زندگی مناسب باشد. در سال های اخیر هم که تفلیس و باتومی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان به حساب می آیند. قله های ناهموار، روستاهای فوق العاده و طبیعت زیبا از دلایل مهم پیشرفت صنعت گردشگری گرجستان می باشد.

 

۸٫پاکستان

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

مطمئنا ما ایرانی ها که به کشور پاکستان نزدیک هستیم و تا حدودی در جریان اوضاع سیاسی و اجتماعی آن ها قرار داریم این کشور را برای زندگی انتخاب نمی کنیم زیرا امنیت کافی هنوز در این سرزمین وجود ندارد اما به هر حال خوب است بدانید که زندگی در پاکستان هزینه ی کمی دارد.
وجود انواع جرم و جنایت و نبود دولت مقتدر و کارآمد و جنگ و ناامنی از مهم ترین دلایل عدم امنیت این کشور است. در هر صورت شما با پرداحت حدود ۷۷ دلار (حدود ۳۱۰ هزار تومان) در ماه می توانید یک آپارتمان در پاکستان اجاره کنید که قیمت خوبی است.
درست است که این روزها کمتر کسی به این موضوع توجه دارد اما پاکستان سرزمینی پر از جاذبه های تاریخی و طبیعی است که اگر اوضاع سیاسی اجازه دهد می تواند منبع خیلی خوبی برای درآمد باشد.

 

۹٫اوکراین

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

اوکراین از کشورهای اروپای شرقی است و شاید انتظار نداشتید نامش را در این فهرست ببینید اما واقعیت این است که زندگی در اوکراین نیز نسبتا ارزان است. زندگی در اوکراین حدود ۶۵ درصد از زندگی در ایالات متحده ارزان تر است.
البته باید در نظر داشته باشید که حقوق اهالی این کشور نیز نسبتا پایین می باشد و در ماه چیزی حدود ۲۰۰ دلار (حدود ۸۰۰ هزار تومان) است و قدرت خرید تقریبا کمی دارند. به عبارت دیگر دستمزد اهالی این کشور به نسبت ایالات متحده ۲۶٪ برآورد شده است. اگر این کشور را برای زندگی انتخاب کردید بدانید که زمستان های بسیار سردی دارد و جرم هایی مانند کیف قاپی هم در آن دیده می شود.

 

۱۰٫هند

 

کم هزینه ترین کشورهای جهان,هزینه های زندگی,ارزانترین کشورهای جهان

کم هزینه ترین کشورهای جهان

بنابر تحقیقات انجام شده هند ارزان ترین کشور روی کره ی زمین است. در هند رستوران هایی وجود دارد که اگر دو نفره به آن ها مراجعه کنید حدودا ۱۰ دلار (حدود ۴۰ هزار تومان) برای شما هزینه در بر خواهد داشت. یا مثلا اگر یک تاکسی یک ساعت برای شما منتظر بماند کمتر از ۱ دلار (حدود ۴ هزار تومان) از شما پول خواهد گرفت.
شما در هند با هزینه ی حدود ۱۰۰ دلار (۴۰۰ هزار تومان) در ماه می توانید یک آپارتمان اجاره کنید و هزینه ی آب و برق آن هم چیزی کمتر از ۲۰ دلار (۸۰ هزار تومان) خواهد شد. اگر بتوانید در هند ماهانه ۱۰۰۰ دلار (۴ میلیون تومان) دستمزد بگیرید مانند یک پادشاه زندگی خواهید کرد.
فراموش نکنید که زندگی در هند سبک و سیاق خاصی دارد زیرا مردمان آن آداب و رسوم مخصوص به خود را دارند و هند از پر جمعیت ترین کشورهای دنیاست پس پیدا کردن کار و کسب درآمد بالا کار آسانی در این دیار نخواهد بود.