ما را حمایت کنید
 
امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ساعت ۱۵:۳۷
عکس شماره 1
۱۳۹۴/۱۲/۲۹
شاهسواران

خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: هواپیماهای بدون سرنشین و پهپاد ها به دلیل عدم نیاز به تأسیسات و پایگاههای بزرگ و ثابت، سادگی تعمیر و نگهداری، به کار گیری آسان، نداشتن ضایعات انسانی، کاربردهای فراوانی در امور نظامی دارند.

با دو پهپاد نیروی دریایی ساخت ایران بیشتر آشنا شوید

هنگامی که تکنولوژی ساخت آنقدر پیشرفته باشد که نشود از روی آن برداشت اطلاعاتی کرد، نه تنها مشکلی برای نمایش عمومی ندارد بلکه باعث تقویت روحیه ملی و اطمینان خاطر به مردم می شود.

پهپاد سایه و پهپاد کاوش نیروی دریایی سپاه که اکنون به تولید انبوه رسیده و مورد استفاده نیروی دریایی سپاه نیز قرار گرفته اند، از جمله تجهیزاتی بودند که در نمایشگاه صنایع هوایی و هوانوردی که در آذر ماه امسال برگزار شد، در معرض دید عموم قرار گرفتند.

پهپاد سایه با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، مداومت پروازی ۷ ساعت، حداکثر ارتفاع ۵۰۰۰ متر و وزن ۲۰ کیلوگرم است که محموله دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری در روز و شب را با خود به همراه دارد و ماموریت آن گشت و شناسایی است.

پهپاد کاوش نیز با مهندسی معکوس اسکن ایگل آمریکایی ساخته شده و سرعت آن ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، مداومت پروازی آن ۱۵ ساعت، حداکثر ارتفاع آن ۵۰۰۰ متر و وزن آن ۱۸ کیلوگرم است و محموله آن نیز دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری در روز و شب است و گشت و شناسایی نیز ماموریت این پهپاد می باشد.