ما را حمایت کنید
 
امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ساعت ۲۳:۲۳
عکس شماره 1
۱۳۹۶/۰۴/۲۱
شاهسواران

معمولا پیاز را به عنوان یک ماده خوراکی می شناسیم، اما پیاز خواص فوق العاده غیر خوراکی نیز دارد که در مطلب زیر درباره این کاربردهای بی نظیر پیاز توضیح داده خواهد شد.

 

 

کاربردهای بی نظیر پیاز

 

از پیاز بعد از استفاده های خوراکی در مصارف خانگی استفاده های زیادی می شود که یکی از آنها  برای رفع زردی اتو از روی لباس است.

همچنین در درمان نیش زدگی و حتی رفع زنگ زدگی چاقو می توانید از این سبزی پرخاصیت استفاده کنید.

 

پیاز,کاربردهای بی نظیر پیاز,کاربردهای پیاز,خواص پیاز,کاربرد پیاز

کاربردهای بی نظیر پیاز

 

فواید جالب پیاز که قبلا هرگز نشنیده اید :

کاربردهای بی نظیر پیاز در خانه داری و درمان برخی مشکلات نکات جالبی است که باید بدانید. پیاز یکی از موارد در دسترس و مفید در آشپزخانه ی همه ی افراد است و به عنوان یک طعم دهنده در غذا استفاده می شود اما از انجایی که هر ماده می تواند چندین کاربرد و خاصیت داشته باشد پیاز هم از این قائده مستثنی نیست و در موارد خاص پیاز می تواند رفع کننده بسیاری از مشکل ها باشد.

 

پیاز,کاربردهای بی نظیر پیاز,کاربردهای پیاز,خواص پیاز,کاربرد پیاز

کاربردهای بی نظیر پیاز

 

 کاربردهای بی نظیر پیاز در آشپزخانه

پیاز می تواند مشکلات خانگی شما را به روش های مختلفی حل کند مثل روش هایی که در این بخش از آنها خواهیم گفت:

۱) پیاز در از بین بردن زنگ زدگی چاقو موثر است برای حل این مشکل چندین بار پیاز را با چاقو نصف کنید و بعد متوجه از بین رفتن زنگار می شوید.

۲) اگر از خون مردگی و نیش زنبور رنج می برید پوست پیاز برای درمان خارش و عفونت مناسب است . پیاز را در طول شب روی دست ببندید و بعد با عسل موضع درد را ماساژ دهید.

۳) خمیر پیاز و آب به از بین رفتن آکنه کمک می کند . چون پیاز خاصیت ضد التهابی و آنتی باکتریایی دارد و به همین منظور از ماسک پیاز برای درمان آکنه استفاده کنید.

 

پیاز,کاربردهای بی نظیر پیاز,کاربردهای پیاز,خواص پیاز,کاربرد پیاز

کاربردهای بی نظیر پیاز

 

۴) برای از بین بردن بوی نامطبوع رنگ و لاک که برای سلامتی مضر است می توانید از تکه های پیاز کمک بگیرید.

۵) پیاز برای درمان گلو درد هم مفید است . مقداری پیاز را در آب بجوشانید و در صورت نیاز به آن عسل بیفزاید و روزی ۲ بار بنوشید.

۶) اگر لباس شما بر اثر گرمای زیاد اتو، زردرنگ شد، می توانید یک پیاز را دو نیم کرده و روی پارچه کتانی بمالید. لکه های زردرنگ برطرف خواهند شد. بعد آن را چند دقیقه داخل آب سرد خیس کنید و بشویید.